Dlaczego kołdra z gęsiego puchu latem to dobry pomysł?

Nadchodzą gorące letnie dni oraz coraz krótsze, lecz cieplejsze wieczory. To czas, kiedy temperatura w sypialni jest zbyt wysoka na grube przykrycie, a zbyt niska na całkowite pozbycie się kołdry.  Wybór jednej z tych dwóch opcji kończy się częstym wstawaniem i źle przespanymi nocami. Na ratunek w tym wypadku wychodzą nam specjalnie zaprojektowane kołdry letnie z puchu gęsiego. Jest to świetna alternatywa dla osób lubiących lekkość oraz przewiewność podczas snu. Dlaczego letnie kołdry puchowe są tak świetnym rozwiązaniem? Oto kilka argumentów, które powinny Was do tego przekonać. 

Zaprojektowana lekkość

Puchowe kołdry letnie tworzone są z myślą o komfortowym oraz przyjemnym śnie. Na etapie projektowania i szycia stosowany jest tzw. zimny szew czyli odpowiednie zszycie warstw materiału ze sobą. Jest to technika, w której rezygnujemy z tzw. Taśm dystansowych umożliwiając tym samym szybsze uwalnianie się nadmiaru ciepła, jaki zgromadzi się w kołdrze do atmosfery. To pomaga w utrzymaniu optymalnej temperatury podczas snu. Dodatkowo dzięki szyciu metodą mniejszych kaset, zyskujemy efekt lekkości, tak ważny zwłaszcza podczas letnich nocy. Kasetonowa technologia zapobiega przemieszczaniu się puchu wewnątrz kołdry, dzięki temu pozostaje ona puszysta i równomiernie wypełniona na całej swojej powierzchni przez długie lata.

Odprowadza wilgoć

Kolejnym ważnym argumentem, przemawiającym za wyborem letnich kołder na ciepłe miesiące jest łatwość radzenia sobie z nadmiarem wilgoci, skumulowanym w kołdrze podczas wyższych temperatur w nocy. Połączenie 100 proc. bawełnianej tkaniny z niską gramaturą oraz wysokiej jakości puchem gęsim, pozwala utrzymywać suchą pościel przez całą noc. Bardzo istotny w tym wypadku jest zwłaszcza puch, który dzięki swoim naturalnym walorom jest wyjątkowo skuteczny na tym polu. To właśnie dlatego – dla osób zmagających się z nadmiernym poceniem podczas snu – kołdry z puchu gęsiego są szczególnie rekomendowane. Natomiast te w wersji letniej, mogą się okazać jeszcze trafniejszym wyborem.

 

Pochodzenie oraz przetwarzanie puchu

Jeżeli już jesteśmy przy puchu gęsim, to warto wspomnieć tutaj o wyjątkowych cechach tego wypełnienia. Panujący w Polsce klimat umiarkowany spowodował, że polskie gęsi na drodze ewolucji wytworzyły opierzenie o doskonałych parametrach izolacyjnych. Puch, który znajduje się w gęsich piórach, chroni zwierzęta zarówno mroźną zimą, jak i pozwala im świetnie sobie radzić z wysoką temperaturą latem. Używanie polskiego puchu w wysokiej jakości kołdrach nie powinno więc dziwić. Jednak tutaj dochodzi kolejny kluczowy aspekt w przygotowaniu wypełnienia, czyli przetworzenie puchu. Ważne dla końcowej jakości są umiejętności przerobienia materiału, tak by nie utracił on swoich najważniejszych właściwości. Dobrze przerobiony polski puch pozwala osiągać najlepsze efekty i umożliwia wyjątkowo komfortowe warunki wypoczynku.

Alternatywa dla lubiących chłodniejszy sen

Mimo iż powołane wcześniej argumenty przemawiają raczej do nabycia letnich kołder na najgorętsze miesiące w roku, to nie należy  wykluczyć stosowania takiego okrycia również na przestrzeni całego roku. Każdy z nas ma swój odrębny cykl lub własne preferencje dotyczące warunków klimatycznych jakie powinny panować w sypialni, dlatego dla osób lubiących trochę chłodniejszy klimat podczas snu lub posiadających bardzo dobrze docieplone sypialnie, letnia kołdra puchowa będzie idealnym rozwiązaniem.

Komfortowy sen

Puchowe kołdry letnie przede wszystkim mają zapewniać wygodny i swobodny sen swoim użytkownikom, dlatego wybierając następną okrywę dla siebie warto pamiętać by wybierać te produkty, które stawiają na jakość wypełnienia oraz precyzję wykończenia. Dobra jakość puchu to dobra jakość snu.

By zapoznać się ze szczegółową ofertą
kołder letnich sprawdź naszych dystrybutorów
w zakładce „Gdzie kupić?” lub odwiedź sklep

OSTATNIE WPISY